osprzęt
kable i przewody
osprzęt kablowy
ochrona odgromowa
narzędzia
aparatura elektryczna
rozdzielnie elektryczne
oprawy oświetleniowe
teleinformatyka
inteligentny dom
 

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje dotyczące aktualności, promocji, wyprzedaży, podaj swój adres e-mail
osprzęt kablowy- końcówki inne

powrót 

Końcówki kablowe aluminiowo - miedziane   
Końcówki kablowe aluminiowo-miedziane służą do zakańczania kabli o żyłach aluminiowych (okrągłych i sektorowych) w celu podłączenia do szyn miedzianych. Zwiększają bezpieczeństwo, trwałość i jakość połączenia, dzięki wyeliminowaniu reakcji chemicznych, powstających na styku  dwóch różnych metali. Gwarantują niezawodną pracę przy długotrwałych i wysokich obciążeniach prądowych.
Aby trwale zamocować końcówkę, należy najpierw zaprasować ją przy użyciu odpowiedniej prasy (w przypadku żył sektorowych należy najpierw przeformować żyłę na okrągło).
końcówki_inne_01
Zgodność ze standardem DIN 46 329 dotyczy części rurowej. Końcówki kablowe wykonane są z prętów aluminiowych w stanie rekrystalizowanym  w gatunku A0E lub A1E (PN 92/H-93667.01) i prętów miedzianych w gatunku M1E (PN 82/H-93620.0) łączonych metodą tarcia. Wewnątrz aluminiowej części końcowki  DKAMp znajduje sie pasta stykowa polepszająca jakość połączenia.
Dla zapewnienia odpowiedniej plastyczności pasty stykowej końcówki te są pakowane po 1 sztuce w woreczek foliowy i następnie w woreczek zbiorczy.

Końcówki kablowe aluminiowo - miedziane marki RADPOL:

Końcówki kablowe miedziane   
Końcówki kablowe miedziane służą do zakańczania żył miedzianych. Zwiększają bezpieczeństwo i trwałość połączenia m.in. przez zmniejszenie zjawiska przegrzewania się żył i izolacji przewodów występującego np. w przypadku lutowania końcówek.
Aby trwale zamocować końcówkę należy zaprasować ją przy uzyciu odpowiedniej prasy (w przypadku żuł sektorowych  należy najpierw przeformować żyłę na okrągło).
końcówki_inne_02
Zgodność ze standardem DIN 46 235 dotyczy części rurowej. Materiał: rury i taśmy miedziane w gatunku M1E (PN 77/H-82120). Izolacja w końcówkach tulejkowych wykonana jest z poliamidu 6.6 o temperaturze pracyod -40°C do +105°C

Końcówki kablowe miedziane marki RADPOL:

Końcówki kablowe aluminiowe
Końcówki kablowe aluminiowe służą do zakańczania żył aluminiowych okrągłych i sektorowych. Zwiększają bezpieczeństwo i trwałość połączenia m.in. przez zmniejszenie zjawiska przegrzewania się żył i izolacji przewodów występującego np. w przypadku lutowania końcówek.
Do pracy w trudnych warunkach atmosferycznych (wilgoć, mgła, itp.) przy długotrwałych i wysokich obciążeniach prądowych oraz przy kablach o izolacji papierowej zalecamy końcówki szczelne KAp oraz końcówki szczelne z przegrodą DKAp. Gwarantują one jeszcze większe bezpieczeństwo połączenia i blokadę przed migracją syciwa kabli o izolacji papierowej.
końcówki_inne_03
Aby trwale zamocować końcówkę, należy zaprasować ją przy użyciu odpowiedniej prasy (w przypadku żył sektorowych należy najpierw przeformować żyłę na okrągło).

Zgodność ze standardem DIN 46 329 dotyczy części rurowej. Materiał: rury i pręty aluminiowe ciągnione w stanie rekrystalizowanym w gatunku A0E lub A1E (PN 79/H-82160). Wewnątrz końcówek DKA i DKAp znajduje się pasta stykowa polepszająca jakość połączenia. Dla zapewnienia odpowiedniej plastyczności pasty stykowej końcówki te pakowane są po 1 sztuce w woreczek foliowy i następnie w woreczek zbiorczy.

Końcówki kablowe aluminiowe marki RADPOL:Na skróty: hurtownia elektryczna :: kable elektryczne :: legrand cennik :: legrand sklep :: oprawy oświetleniowe ::
osprzęt elektryczny :: osprzęt instalacyjny :: przewody elektryczne :: sklep elektryczny Kraków :: Mapa strony