osprzęt
kable i przewody
osprzęt kablowy
ochrona odgromowa
narzędzia
aparatura elektryczna
rozdzielnie elektryczne
oprawy oświetleniowe
teleinformatyka
inteligentny dom
 

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje dotyczące aktualności, promocji, wyprzedaży, podaj swój adres e-mail
rozdzielnie elektryczneOrion +

powrót 

Orion+ obudowy poliestrowe i stalowe IP65
Szafa rozdzielcza Orion jest używana przede wszystkim w garażach, warsztatach lub w przemyśle. Montaż naścienny. Wykonana z poliestru (II klasa izolacji) i blachy stalowej (I klasa izolacji). Dane techniczne: Stopień ochrony IP65, zabudowa aparatów na płycie montażowej albo szynie. Drzwi pełne lub przeźroczyste. Do wyboru z zamkiem cylindrycznym.

Blacha stalowa lub poliester wzmacniany włóknem szklanym – nowe obudowy Orion+ przeznaczone są do pracy w ciężkich warunkach. Mogą być stosowane w wilgotnych miejscach, jak i w trudnym sąsiedztwie pracy ciężkich urządzeń mechanicznych np.: myjnie samochodowe, garaże podziemne, oczyszczalnie, przepompownie etc. Nawet w trudnym, żrącym środowisku chemicznym Orion+ oferuje idealne rozwiązanie dzięki korpusowi wykonanemu z poliestru wzmacnianego włóknem szklanym.

Wewnętrzne wyposażenie może być realizowane w sposób bardzo elastyczny tzn. poprzez montaż płyt montażowych i/lub szyn TS35 w jednej obudowie oferując w ten sposób system wyposażenia:
    * standardowy/klasyczny: funkcja dystrybucji energii elektrycznej (tylko aparatura modułowa);
    * kombinowany: połączenie funkcji sterowania i układów rozruchowych z funkcjami zabezpieczającymi silniki (aparatura modułowa oraz sterowniki i falowniki mogą być montowane w jednej obudowie z pokrywami maskującymi).
Orion_1.jpg

Orion_2.jpg
Przede wszystkim funkcjonalność
Szczególną cechą kombinowanego systemu zabudowy - systemu C jest fakt, że montaż aparatów modułowych i ich okablowanie odbywa się na zewnątrz obudowy, a przewody można rozprowadzać w każdym kierunku: pionowo, wzdłuż szyn nośnych, w specjalnie do tego przystosowanych kanałach grzebieniowych lub poziomo wykorzystując do tego celu klamry do podtrzymywania przewodów, które w prosty sposób montuje się na szynach TS35. To rozwiązanie przekłada się w szczególności na łatwy i przyjazny instalatorowi sposób montażu urządzeń i aparatów w obudowie oraz umożliwia łatwą i przejrzystą wymianę aparatów w trakcie eksploatacji rozdzielnicy na obiekcie.
Jedną z innowacji jest możliwość demontażu górnej jak i dolnej pokrywy obudowy stalowej w celu umożliwienia pełnego dostępu do zainstalowanych urządzeń i/lub pionowego, piętrowego montażu kilku obudów. Kolejnymi unikalnymi cechami obudów ORION+ są wysokie parametry techniczne, najważniejsze z nich to: maksymalny prąd znamionowy Inmax=630A oraz prąd zwarciowy Iccmax = 35kA. Wysokie parametry elektryczne zapewniają systemowi ORION+ jedno z najważniejszych miejsc pod względem możliwości stosowania w obiektach przemysłowych i infrastrukturalnych.

Korzyści:

* Do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych.
* Wersja z blachy stalowej lub poliestru wzmacnianego włóknem szklanym.
* Obudowy stalowe: drzwi frontowe z uszczelkà z pianki poliuretanowej, kąt otwarcia 140°, możliwość zaczepienia poziomego, łatwa zamiana drzwi z lewych na prawe.
* Montaż naścienny obudowy dzięki tylnym uchwytom lub poprzez odpowiednie dodatkowe nakładki do mocowania na ścianie.
* Uniwersalność wewnętrznego wyposażenia – automatyka i/lub dystrybucja energii.
* Szafki pakowane indywidualnie w solidnych kartonach.
* Drzwi dostępne jako pełne lub przezroczyste.   Na skróty: hurtownia elektryczna :: kable elektryczne :: legrand cennik :: legrand sklep :: oprawy oświetleniowe ::
osprzęt elektryczny :: osprzęt instalacyjny :: przewody elektryczne :: sklep elektryczny Kraków :: Mapa strony